top of page

Finale So You Think You Can Build Challenge – Wonen met Zorg: van opgave naar oplossing

  • margreet5
  • 2 dagen geleden
  • 2 minuten om te lezen

Nederland staat voor een grote uitdaging. Door vergrijzing en de groeiende zorgvraag neemt de behoefte aan toekomstbestendige woningen snel toe. Dat vraagt om nieuwe woonoplossingen die mensen in staat stellen langer zelfstandig te wonen.


Een goede woning zit als een jas: hij past bij wie er woont. En moet blijven passen als het leven verandert. Maar voor wie zorg nodig heeft, of straks nodig krijgt, is dat nog lang geen vanzelfsprekendheid.




Het goede nieuws: het kan wél.


In de So You Think You Can Build Challenge – Wonen met Zorg ontwikkelde de markt tientallen zorggeschikte woningconcepten, gebaseerd op de nieuwe PMC 19 en PMC 20 voor zorggeschikt wonen. Oplossingen die klaar zijn voor beleid, ontwikkeling én realisatie.


Op dinsdag 28 oktober 2026 komen deze oplossingen samen tijdens de finale van de So You Think You Can Build Challenge op de High Tech Campus Eindhoven. Netwerk Conceptueel Bouwen (NCB) brengt hier marktpartijen, opdrachtgevers, beleidsmakers en zorgorganisaties samen om de resultaten van het traject te presenteren en de volgende stap te zetten richting toepassing in de praktijk.



Van maatschappelijke opgave naar concrete oplossingen

De finale markeert de afronding van het project Wonen met Zorg en laat zien hoe een urgente maatschappelijke opgave is vertaald naar concrete, toepasbare oplossingen.

Binnen dit traject ontwikkelde NCB samen met opdrachtgevers, zorgpartijen, conceptaanbieders en partners zoals ActiZ, Aedes en VRO heldere prestatie-eisen voor zorggeschikte woningbouw. Deze zijn vastgelegd in PMC 19 en PMC 20 van De Woonstandaard 4.0.


Vervolgens werden conceptaanbieders uitgedaagd om deze kaders te vertalen naar concrete woningconcepten. Dat heeft geleid tot een breed aanbod van meer dan 40 zorggeschikte woningconcepten die direct toepasbaar zijn in de praktijk.



Wat kun je verwachten?


Inspirerende sprekers

Tijdens de finale delen experts hun visie op wonen, zorg, financiering en versnelling.


Jan Nico Wigboldus (Ministerie van VRO)

Als afdelingshoofd Woningbouwkwaliteit en Innovatie opent Jan Nico de finale en schetst hij het belang van versnelling en kwaliteit in de woningbouwopgave voor wonen met zorg.


Jona van Loenen

Met een scherpe economische blik maakt Jona de financiële wereld begrijpelijk en laat hij zien hoe woningmarkt, rente en vermogensontwikkeling samenhangen met de opgave rondom wonen met zorg.


Praktijkinzichten en geleerde lessen

Wat heeft het traject daadwerkelijk opgeleverd? Welke lessen nemen we mee? En hoe kunnen de ontwikkelde kaders en woningconcepten bijdragen aan concrete projecten? Tijdens de finale delen betrokken opdrachtgevers, zorgorganisaties en marktpartijen hun ervaringen.


De Woningconceptenmarkt

Een belangrijk onderdeel van de middag is de Woningconceptenmarkt. Hier presenteren deelnemende conceptaanbieders hun zorggeschikte woningconcepten. Bezoekers krijgen de kans om meer dan 40 uitgewerkte concepten te ontdekken, ervaringen uit te wisselen en direct in gesprek te gaan over toepassingsmogelijkheden.


Voor wie?

Deze bijeenkomst is interessant voor:

  • Gemeenten en provincies

  • Woningcorporaties

  • Zorgorganisaties

  • Ontwikkelaars en beleggers

  • Conceptaanbieders

  • Toeleveranciers

  • Architecten

  • Adviseurs


Waarom je erbij wilt zijn

De opgave rondom wonen met zorg vraagt om samenwerking én concrete oplossingen. Deze finale laat zien wat er vandaag al mogelijk is, welke lessen de markt heeft geleerd en hoe vraag en aanbod beter op elkaar kunnen aansluiten.


Of je nu werkt aan beleid, ontwikkeling, zorg of realisatie: je gaat naar huis met nieuwe inzichten, relevante contacten en concrete inspiratie om de volgende stap te zetten.


Praktische informatie

Datum: 28 oktober 2026

Tijd: 12.00 – 17.00 uur

Locatie: High Tech Campus Eindhoven





 
 
 
bottom of page